Aktuality

FILTR

 • Kácení v ochranných pásmech ČEZ

  07. 09. 2018

  Žádost společnosti ČEZ zde

 • Přeložka vedení NN zahájena

  29. 08. 2018

  Práce na přeložce vedení NN, připoložení kabelu pro nové veřejné osvětlení ad. byly zahájeny v pondělí 27.8.2018.

  K těmto změnám se přidá ještě společnost Cetin, která připoloží do země také své vedení telefonů a přípravné vedení pro optické kabely. Centrální část Nedrahovic tak "přijde" o své sloupy, na nichž se většinou kromě vedení NN nachází také lapmy VO. Ty budou samozřejmě nahrazeny lampami novými, současně s novými svítidly. Nová svítidla budou ledková, takže dojde ke sjednocení svítidel, k jejich vhodnějšímu umístění a také lepšímu osvětlení návsi. Svítidla navíc budou svíti po celou noc, podle fáze noci různou intenzitou, takže již nebude nastávat černá tma mezi půlnocí a svítáním. Díky ledkovým svítidlům a jejich nízké spotřebě také nedojde k navýšení spotřeby energie. 

  Konec realizace celé stavby je plánován na konec listopadu 2018. V zimě bychom tedy již měli svíti novými lampami VO.

   

 • Nová Lítačka pro cesty do Prahy

  24. 08. 2018

  Středočeský kraj představuje nové možnosti plateb při cestování po Středočeském kraji a v Praze.

  Využijou především ti, kteří jezdí směr Praha, využívají metra, tramvají či autobusů. Pokud by vás zajímaly detaily, otevřete si Představení nového dopravního systému, popř. popis Lítačky

 • Ukliďme Česko

  22. 08. 2018

  Starosta zaregistroval obec do každoroční akce "Ukliďme Česko". Všichni, kdo se chcete zapojit se ozvěte obecnímu úřadu na mail starosta@nedrahovice.cz nebo na telefon 725 428 287. Informace budou také na FB stránce obce Nedrahovice.

  Plakát na akci zde. 

  Bližší informace budou následovat.

 • Pozvánka na zasedání zastupitelstva

  21. 08. 2018

  Pozvánka s programem

 • Další aktualizace v sekci Projekty obce

  21. 08. 2018

  V sekci Projekty obce jsme doplnili další dokončené úpravy v našich osadách

 • Dotazník ke stavu vody v ČR

  23. 07. 2018

  Ministerstvo zemědělství se obrátilo na obec a požádalo ji o pomoc při získání inromací a názorů z řad obyvatelstva na téma Voda.

  Pokud byste měli zájem, klikněte na níže uvedený odkaz a vyplňte krátký dotazník (max. 5 min).

  dotazník na téma voda

 • Pozvánka na zasedání ZO

  17. 07. 2018

  program zde

 • Tašky na třídění odpadu zdarma

  16. 07. 2018

  Pokud potřebujete tašky na třídění odpadu, zastavte se na OÚ.

  Obec znovu zakoupila tašky na třídění odpadu od firmy Ekokom. Tentokrát máme k dispozici dvě velikosti ve stejném barevném provedení jako při první objednávce. Zájemci se mohou zastavit na OÚ a tašky si vyzvednout - zdarma. Pokud si již nepamatujete vzhled tašek, nahlédněte zde.

 • Chobot cup

  25. 06. 2018

  Proběhl v sobotu 23.6.2018 v Kvasejovicích.

  Za naši obec se na něj vydali Nedrahováci, tedy SDH Nedrahovice, muži i ženy mladého věku a plni energie. Znovu výborně reprezentovali obec, děkujeme. Fotografie Fr. Vávry si projděte zde.

 • Jízda na voru v Kamýku

  22. 06. 2018

  Zajímavá nabídka přišla z Kamýka nad Vltavou. Chcete-li si zpestřit prázdninové dny nevšedním zážitkem, vydejte se do městečka u Vltavy.

  Plakát nabízející možnost jízdy na voru naleznete zde.

 • Pozvánka na zasedání ZO

  19. 06. 2018

  Pozvánka s programem zde

 • Okrsková soutěž v Nedrahovicích

  18. 06. 2018

  SDH Nedrahovice uspořádal v sobotu 16.6.2018 okrskovou soutěž hasičů.

  Po slavnostním nástupu v poobědovém čase se "šlo rovnou na věc" a bylo se na co dívat. Družstva dětí a žen soutěž zahajovala, navazovali muži. Počasí bylo více než přívětivé, někteří z účastníků tak večer zářili rudou barvou, protože slunce pálilo neúprosně. Podstatný je ale výsledek celého podniku, který je velmi pozitivní. Jednak se soutěž vyvedla organizačně a také přinesla pořádajícímu spolku medailová umístění. Ta navíc přidali i členové SDH Bor, tudíž z hlediska obce Nedrahovice se dá mluvit o dominanci našich SDH v rámci sobotního odpoledne. Za to patří všem velké poděkování.

  Pokud vás zajímají fotky, kterých bylo pořízeno opět mnoho, podívejte se na odkaz s fotografiemi Fr. Vávry.

 • Informace k vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů od 1.7.2018

  05. 06. 2018

  Informace od MÚ v Sedlčanech

  Občanské průkazy

  Pasy

 • Ach ty přívaly!

  31. 05. 2018

  Bude to zřejmě časté, zároveň hodně nepříjemné. Naprosto nevyzpytatelné počasí, kdy třeba v Nedrahovicích neprší a v Radči "plavou". 

  Snad nás nečeká něco jako v roce 2013. Fotky z Radče z 30.5.2018 večer.

 • Reportáž z akce v Boru - Děti 100 let od vzniku republiky

  31. 05. 2018

  Po delší odmlce dorazily první fotky z úspěšné akce SDH Bor.

  Akci s programem si můžete připomenout zde. Vlastní fotky, tedy výběr z nich, které zachytil Martin Zemánek si můžete prohlédnout zde.

 • Odprodej starého nábytku

  28. 05. 2018

  Obec nabízí k odkoupení starý vyřazený nábytek ve velmi slušném stavu. Zájemci se mohou přihlásit na obecním úřadu.

 • Letiště 2018

  28. 05. 2018

  Krásné počasí vyšlo na výlet obce na Letiště Václava Havla v Praze.

  První část výletu jsme strávili na Letišti VH. Od 9 do 11 hodin, které utekly jako voda, jsme měli za doprovodu bývalého pilota možnost, seznámit se se starým letištěm na Ruzyni a posléze s dalšími místy. Stará Ruzyně, dnes sloužící k odletům a příletům sportovců, politiků či soukromých osob, už vůbec nepostačuje množství odbavených turistů. Ti všichni (ročně jsou to miliony lidí) přilétají a odlétají z nového letiště (dnes má dva terminály a staví se třetí), kam jsme vyrazili po prohlídce stanice hasičů a technického zabezpečení letadel. 

  A právě pohled na přistávací (startovací) plochu, kam se nepřetržitě staví jedno letadlo za druhým (ve spičce je interval startu (přistání) 45 vteřin), patřila k nejpoutavějším zážitkům. Poté jsme projížděli kolem "parkujících" letadel, čekajících na pasažéry. 

  Celé dvě hodiny jsme strávili v autobuse, což se na počátku zdálo jako problém, nicméně oopak byl pravdou.

   

  Po prohlídce letiště jsme se přesunuli k ZOO v Tróji, kdo chtěl mohl navštívit botanickou zahradu nebo skleník Fata Morgána.

 • Projekt na úpravu návsi v Nedrahovicích pokračuje

  18. 05. 2018

  V souvislosti s výstupy ze setkání s obyvateli Nedrahovic, které proběhlo 15.11.2017, navazujeme na zahájený záměr, řešit celkovou koncepci návsi v Nedrahovicích. 

  Sice trochu se zpožděním (projektů je v běhu poměrně hodně), ale přeci. Projektantka ing. Nejepínská zahájila práci na studii, která poslouží jako podklad pro další setkání s vámi, obyvateli. Budeme moci řešit konkrétní plány na vybraných místech, která jste při prvním jednání označili za nejdůležitější a řadu dalších věcí. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by k tomu dojít na začátku zaří 2017. Budeme se těšit.

 • Svolání jednání zastupitelstva, pozvánka s programem

  04. 05. 2018

  Dubnové jednání zastupitelstva obce bylo z důvodu nemoci zrušeno. Nejbližší jednání proběhne ve středu 16.5.2018 od 20 hodin na OÚ v Nedrahovicích.

  Svolání zasedání naleznete zde, pozvánku s programem pak zde.