SDH Kamenice

Okrsková soutěž SDH 2017 - Dobrošovice

Sobota 6.5.2017, netradičně brzy (kvůli postupu do dalších kol) se konala okrsková soutěž spolků dobrovolných hasičů. Probíhala v Dobrošovicích a byla všestranná, protože její účastníci museli prokázat své dovednosti v pořadovém cvičení, štafetě a vlastním požárním útoku. Na tomto místě je třeba poděkovat všem našim spolkům za účast. V případě Kamenice už jen za samotnou účast, protože současná personální situace není ideální a sestavit družstvo je opravdu obtížné z důvodu nízkého počtu "bojeschopných" členů. U borského a nedrahovického spolku je naopak chvályhodné, že se zúčastnili v tak hojném počtu a s tolika družstvy. Nedrahovičtí získali první místo v kategorii družstev a třeí v kategorii mužů nad 35 let, Boráci zase excelovali mezi ženami (až zde dorostou děti, budou sklízet úspěchy i zde). Výsledky naleznete zde. Fotografie Fr. Vávry ve Fotogalerii.

Mikulášská nadílka v Kamenici

Členové SDH Kamenice připravili pro děti z obce tradiční mikulášskou nadílku. Že šlo o akci podařenou dokumentují fotografie Fr. Vávry.

Okrsková soutěž Mezné 2016

Ani kameničtí hasiči nezůstali pozadu a úspěšně reprezentovali obec na okskové soutěži v Mezném 2016.

Reportáž z dětského dne SDH Kamenice

Sobota 19.9.2015 patřila v Kamenici našim nejmenším. Členové a členky SDH Kamenici připravili tradiční dětský den spojený s krátkou túrou a řadou úkolů pro děti. Obvyklé zakončení, tentokrát u perníkové chaloupky, spojené s rozdáváním různých dobrot a sladkostí, udělalo dětem velkou radost. V příloze najdete několik fotografií z trasy.

Fotografie od A. Koudelkové

Reportáž z Indiánského léta

V sobotu 20. září 2014 připravil Sbor dobrovolných hasičů Kamenice pro děti akci s názvem Indiánské léto. Záštitu nad akcí převzaly hasičky – Lenka Samcová, Romana Vocová, Andrea Svobodová, Alena Koudelková a Věra Soběslavská. Rozhodly se, že rozloučení s létem může proběhnout jen a jen vesele! V duchu „indiánského tažení“ na trase z Kamenice do Trkova a zpět rozmístily značky označující prostor pro plnění soutěžních úkolů. Děti pak hledaly pírka pro výrobu čelenky.

a s napětím čekaly, až objeví poklad. Dřevěná truhla byla ukrytá v osadě Trkov. Děti se s ní vrátily k hasičské zbrojnici v Kamenici. Tady na ně čekal doprovodný program. S radostí se ujaly úkolu “pomalovat“ indiánskou ženu, aby mohla vykonat rituál otevření pokladu. Truhlu otevřela a rozdala dárky. Děti si pak procvičily svoje smyslové vnímání při různých soutěžích, udělaly si indiánský náhrdelník a na závěr akce opekly vuřty. Hasičky připravily pro děti dopoledne plné zážitků. Odměnou jim bylo nadšení, dobrá nálada a spokojenost dětí.

Text a fotografie: František Vávra

Chobotcup 2014

Sobota 21. června patřila v Kvasejovicích tradiční akci pro jednotky SDH - Chobot cupu 2014. Naši obec špičkově reprezentovaly SDH Kamenice, SDH Nedrahovice (muži) a SDH Nedrahovice (žáci). Fotografie z akce naleznete níže, u SDH Nedrahovice se podařilo natočit také amatérské video (sekce SDH Nedrahovice).

Okrsková soutěž hasičů 2013

Tradiční okrsková soutěž se tentokrát nesla ve znamení krásného počasí a bohaté účasti družstev.

Pořadatel:       SDH Kamenice

Místo konání:  louka před hasičárnou Kamenice

Termín:           sobota 8.6. 2013