SDH Bor

Výročí 111 let SDH Bor

Výročí 111 let existence Sboru dobrovolných hasičů v Boru bylo hnacím motorem pro uspořádání celodenní akce v sobotu 19.8.2017. Oslav se zúčastnilo několik sborů ze Sedlčanska, které si to za přítomnosti řady okrskových i okresních funkcionářů "rozdaly" v následných útocích na čas. Jak děti, tak dospělí předvedli tradičně dobrou akceschopnost a potvrdili, že se hasičskému sportu věnují pravidelně.

Celá slavnost byla také spojena s předáním vyznamenání a ocenění členům SDH Bor a naznačila, že o další aktivní členy sboru nebude nouze. Rodiče borských dětí je k tomu vedou jak svým příkladem, tak jejich zapojením do bohaté činnosti. Přejeme SDH Bor hodně energie do dalších aktivit.

 

Fotky z aparátu Martina Zemánka a rukou mnoha různých fotografů si můžete projít na tomto odkazu

 

Dětský den roku 2017

Dětský den v Boru je za námi. Přestože to opět vypadalo na děšť a hrozilo tak opakování situce z předešlých dvou let, počasí se nakonec umoudřilo a potřetí za sebou již nepršelo. Náplní odpoledne byly tři bloky. V prvním se děti věnovaly soutěžím okolo hasičárny v Boru a zkoušely svou šikovnost a zručnost v mnoha oblastech. Následoval "cyklistický závod" z Boru přes Rudolec zpět k hasičárně. Závěrečnou disciplínou byl dovednostní běh v okolí hasičárny, jehož nejzajímavější součástí byla lanová dráha v lesíku, zajímavá, dlouhá a náročná.

Jako obvykle obdržely děti spoustu krásných (především pak sladkých) odměn a myslím si, že pořadatelé museli být nadmíru spokojeni. Budeme se těšit na další akci v Boru.

 

Fotografie z akce ve fotogalerii.

Okrsková soutěž SDH 2017 - Dobrošovice

Sobota 6.5.2017, netradičně brzy (kvůli postupu do dalších kol) se konala okrsková soutěž spolků dobrovolných hasičů. Probíhala v Dobrošovicích a byla všestranná, protože její účastníci museli prokázat své dovednosti v pořadovém cvičení, štafetě a vlastním požárním útoku. Na tomto místě je třeba poděkovat všem našim spolkům za účast. V případě Kamenice už jen za samotnou účast, protože současná personální situace není ideální a sestavit družstvo je opravdu obtížné z důvodu nízkého počtu "bojeschopných" členů. U borského a nedrahovického spolku je naopak chvályhodné, že se zúčastnili v tak hojném počtu a s tolika družstvy. Nedrahovičtí získali první místo v kategorii družstev a třeí v kategorii mužů nad 35 let, Boráci zase excelovali mezi ženami (až zde dorostou děti, budou sklízet úspěchy i zde). Výsledky naleznete zde. Fotografie Fr. Vávry ve Fotogalerii.

SDH Bor v Mezném 2016 - muži nad 35 let

Druhé mužstvo SDH Bor na soutěži v Mezném 2016.

Skvělá reprezentace obce 2016

Výbornou reprezentaci obce převedli hasiči z SDH Bor na okrskové soutěži v Mezném. Dvě družstva mužů a jedno dětí předvedly "bojeschopnost" a připravenost nejen pro boj s různými živli, ale také chuť zabývat se požárním sportem, scházet se a bavit se.

Zábava v Boru vyšla na jedničku

Vyšlo to. Obavy z deště pominuly, vypršelo se ráno v průběhu letní bouřky, na kterou jsme po vlně veder všichni čekali. Jedinou malou kaňkou na průběhu akce tak byl nepříjemný vítr. Díky němu bylo chladněji, než bychom si při letní zábavě představovali , na druhou stranu nenechal nikoho jen tak sedět a nutil všechny do tance, který zafungoval jako prostředek pro zahřátí.

Odvážný počin SDH Bor tak určitě lze hodnotit pozitivně a je třeba ocenit právě odvahu uspořádat po mnohaletém půstu takovouto akci. Věřme, že se o něco podobného pokusí členové sboru i v příštím roce a že se akce zúčastní více místních obyvatel i z ostatních osad.

Reportáž z okrskové soutěže SDH v Boru

Sobota 28.6.2014 se nesla ve znamení hasické okrskové soutěže v Boru. Specifická trať, příjemné prostředí, výborné výkony jednotlivých sborů a spousta diváků - to byly hlavní atributy sobotního odpoledne. Počasí přálo nadmíru, tedy do večerního posezení a tancování, kdy hosté několikrát mírně zmokli. Ani to ale nezanechalo stopy na dobré náladě a dnes již příjemných vzpomínkách. Fotografie Fr. Vávry naleznte pod článkem a také ve fotogalerii.

Čištění cesty v Boru

Kus poctivé práce odvádějí členové SDH Bor a obyvatelé Boru v průběhu zimy 2014 při čištění obecní cesty směrem k "čarodejnicím" v Boru. Pokud byste se tím směrem šli nyní projít, určitě byste nepoznávali dané místo. Ještě vloni se po této cestě nedalo málem projet...........

Dětský den v Boru 2013 - reportáž

V sobotu 29. června se hasičům z Boru u Sedlčan, místním osadníkům a sponzorům podařilo vykouzlit „ Dětský den“ plný radosti, smíchu a především zábavy. Pro děti předškolního a školního věku připravili netradiční vědomostní, dovedností a sportovní soutěže. Programovou náplň tvořila dvě soutěžní kola. Pro každé kolo byly připraveny jiné soutěžní disciplíny. Na pořadu dne byla slalomová jízda na dětském kolu, kolečku a odrážedlu. Své místo měly dovednostní disciplíny vyžadující od soutěžících trpělivost, zručnost a přesnost. Vítaným zpestřením byla soutěž ve střelbě z praku na terč a míčem na branku. Štafetové závody v přenášení míčku na lžíci a nádoby s vodou provázelo bouřlivé povzbuzování rodičů a diváků. Mnoho legrace si děti užily při tradičním skákání v pytlích a přetahu lanem. Dárková taška byla odměnou za vítězství i účast v soutěži.

Do sportovního klání zasáhli i dospěláci.

Sváděli napínavé vyřazovací souboje v závodu koleček s dětskou zátěží a stejnou atmosféru měl i přetah lanem. A nebylopohybu konec. Na programu byl zumbatomic - zumba speciálně upravená pro děti.Bylo vidět, že se děti při tanci skvěle baví. Na závěr zumbování byla zařazena místní novinka - tanec „ zmrazení“. Po přerušení hudby - tanečník zůstává v taneční pozici ve které byl zastižen. Vzbudil právem nadšení tanečníků i diváků. Dětský den se hasičům z Boru vydařil. Spokojené tváře dětí to mohly potvrdit. Nápad oslavit s dětmi začátek prázdnin byl skvělý.

František Vávra